Adres AIR-TECH S.C
41-303 Dąbrowa Górnicza
ul. Kasprzaka 72
Kontakt
tel. kom.: 530-001-333
tel.: 32 260-01-93

Filtry Workowe

Modułowe filtr workowe Airpol należą do grupy urządzeń odpylających suchych, w których regeneracja wkładu filtracyjnego następuje w sposób pulsacyjny przy użyciu sprężonegopowietrza. Mają one zastosowanie do oczyszczania powietrza i gazów technologicznych z cząstek stałych szczególnie w przemyśle cementowym, szklarskim, spożywczym, odlewniczym, w kotłowniach.


Filtry workowe Airpol mają kilka konstrukcyjnych wykonań w zależności od warunków montażu i eksploatacji. Typ materiału filtracyjnego, parametry filtracji i regeneracji są dobierane indywidualnie w zależności od technicznych cech cyklu produkcyjnego i cech źródła odpadów. Dzięki skutecznej pulsacyjnej regeneracji sprężonym powietrzem o ciśnieniu 5-7bar zapewniona jest długa przydatność do użycia wkładów filtrujących, która wynosi średnio 3 lata, a w niektórych przypadkach może osiągnąć 5 lat i więcej.

Filtry workowe Airpol:

• b. duża skuteczność odpylania – do 99,5%,
• wysoka wydajność filtra – zastosowana jest duża powierzchnia worka filtracyjnego o przekroju walcowym i długości nawet 6m,
• wygodny montaż,
• łatwa obsługa,
• niskie koszty eksploatacji,
• duża trwałość materiału filtracyjnego,
• w pełni automatyczny, nowoczesny system kontroli oraz
sterowania,
• wykonanie z pionowym lub poziomym montażem worków.


Zasada działania:

Filtry workowe pracują przy podciśnieniu. Gazy zawierające cząstki stałe zanieczyszczeń kierowane są do komory filtracyjnej. Tam przy zmniejszonej prędkości przepływu gazu następuje wstępne oddzielenie większych cząstek. Zapylony gaz przechodzi przez rękawy filtracyjne, jest tam oczyszczany i trafia do komory czystej skąd jest wyrzucany na zewnątrz.
Cząstki pyłu osiadają na zewnętrznej powierzchni worków filtrujących, skąd usuwane są za pomocą krótkich impulsów sprężonego powietrza, które podawane jest do wnętrza rękawów przez specjalnie ukształtowane dysze. Pod wpływem impulsu sprężonego powietrza następuje oderwanie zebranej warstwy pyłu z zewnętrznej strony worka. Pył osadza się w koszu zsypowym i usuwany jest z filtra przez gazoszczelną zasuwę. Niniejszy proces regeneracji, odbywa się automatycznie. Częstotliwość i czas trwania impulsów sprężonego powietrza wyznacza układ sterowania, który steruje pracą zaworów pneumatycznych.